Dyrektorką Niepublicznego Przedszkola w Łuszczanowie od początku jego istnienia, (czyli od września 2008 roku) jest mgr Beata Czajczyńska.

mgr Beata Czajczyńska jest absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie zdobyła tytuł magistra Filologii Polskiej na Wydziale Humanistycznym. Wcześniej zdobyła tytuł licencjata na kierunku Filologia Polska w zakresie specjalności nauczycielskiej na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła studia podyplomowe: w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu-nauczyciel przyrody, a także ,,Historia w szkole” w Wyższej Szkole Humanistyczno-Przyrodniczej w Sandomierzu na Wydziale Humanistycznym, a także w zakresie Organizacji i Zarządzania ,,Menedżer w Oświacie” w Gnieźnieńskiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Menedżerskiej ,,Milenium”, gdzie otrzymała certyfikat menedżerski i tytuł menedżera oświaty. Ponadto ukończyła szereg kursów, szkoleń, warsztatów, spośród których można wymienić np.: kurs kierowników wycieczek szkolnych i obozów wędrownych, szkolenie dotyczące wykorzystania technik komputerowych w procesie oceniania ucznia szkoły podstawowej, szkolenie ,,Słowa wolności” w ramach programu ,,Kształcenie obywatelskie w szkole samorządowej”, szkolenie ,,Ochrona Danych Osobowych”, szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, szkolenie ,,Jak aktywizować uczniów i rozwijać twórcze myślenie”, a także ,,Inteligencje wielorakie i inne sposoby rozwijania indywidualnego potencjału ucznia”, kurs ,,Psychospołeczne uwarunkowania zachowań agresywnych u uczniów. Asertywne postępowanie nauczycieli”, kurs programowy ,,Złota Godzina” w zakresie ,,podstawowa pierwsza pomoc dla szkół oraz innych jednostek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych”, warsztaty ,,Analiza opinii i orzeczeń Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz dostosowanie wymagań edukacyjnych w praktyce”, warsztaty i wykłady ,,Wehrfritz III Europejskiej Konferencji Specjalistycznej” w Weinböhla k. Drezna, szkolenie ,,Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w przedszkolu”, a także warsztaty ,,Planowanie i realizacja projektów społecznych”. Ponadto brała udział w kursach, szkoleniach, seminariach dotyczących awansu i rozwoju zawodowego nauczycieli, obsługi komputera, dokumentacji dyrektora szkoły, nadzoru pedagogicznego oraz podsumowania pracy szkoły. Była też liderką szkolnego zespołu projektowego ,, Z Małej Szkoły w Wielki Świat”.

W pracy ceni sobie zaangażowanie w pracę, uczciwość i profesjonalizm. Dba o przyjazną i miłą atmosferę, a także o rozwój własny, jak i pracowników. Zatrudnia kadrę wykwalifikowanych pracowników, którzy wciąż podnoszą swoje kwalifikacje i kształcą umiejętności poprzez udział w warsztatach, szkoleniach i kursach. Jednak za najważniejsze  uznaje otwartość na potrzeby dziecka i indywidualne podejście do każdego z nich. Jest dumna  z mniejszych i większych osiągnięć dzieci oraz sukcesów pedagogów.

Jako nauczycielka z 17-letnim stażem pedagogicznym doskonale zdaje sobie sprawę z wielkiej odpowiedzialności nauczycieli za  przygotowanie dzieci do życia szkolnego, aby w odpowiedni do swego wieku sposób potrafiło rozwiązywać sytuacje problemowe, poznało swoje możliwości intelektualne.

Dba o to, by nasze przedszkole proponowało dzieciom zabawy i zajęcia umożliwiające im wszechstronny rozwój np. poprzez pracę  metodami aktywizującymi oraz wspomagającymi rozwój dziecka. Zwraca uwagę na to, by traktować dzieci z szacunkiem, aby szanowały i lubiły siebie oraz innych, a także  by  miały do nas zaufanie i nie bały się otworzyć przed nami- dorosłymi.

Luty 2018
« Sty