Nasze przedszkole jako placówka niepubliczna rozpoczęło działalność  1września 2008 roku. Organem prowadzącym przedszkole jest Stowarzyszenie Edukacyjne w Łuszczanowie.

Dyrektorką  przedszkola (od początku jego istnienia) jest  mgr Beata Czajczyńska.

Naszym dzieciom proponujemy zabawy i zajęcia umożliwiające im wszechstronny rozwój. Pracujemy metodami aktywizującymi oraz wspomagającymi rozwój dziecka.

Codziennie dopisujemy nowe karty historii naszego przedszkola. Chcemy je zapisywać jak najlepiej i najpełniej. Stawiamy na jakość i profesjonalizm, których celem jest wszechstronny rozwój dziecka i przygotowanie do podjęcia nauki w szkole, a wszystko w atmosferze wspaniałej przygody, przyjaznej, bezpiecznej i twórczej, gdzie ważne są prawa najmłodszych, ale też troska o radość i uśmiech dziecka, bo Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” (J. Korczak).

Przedszkole tętni życiem i dziecięcym gwarem. Odnosimy małe i duże sukcesy, które nas cieszą i zobowiązują do dalszego działania, ciągłego rozwoju i postępu. Sukces naszego przedszkola to efekt pracy poszczególnych nauczycieli, pracy zespołowej wszystkich pracowników. Pracujemy łącząc tradycje z nowoczesnością, rozwijamy dziecięce talenty, wyobraźnię i intelekt. Podejmujemy i wdrażamy różne innowacje, projekty i programy własne.

Uatrakcyjnieniem zajęć dydaktycznych są różne wycieczki, spotkania teatralne, wyjazdy do okolicznych bibliotek, różnych instytucji, a także spotkania z ,,ciekawymi ludźmi”. W kalendarz imprez przedszkolnych na stałe wpisały się takie imprezy jak: kampania ,,Cała Polska czyta dzieciom”, ,,Sprzątanie Świata”, ,,Dzień Pluszowego Misia”,

,, Mikołajki”, ,,Wigilia”, ,,Dzień Babci i Dziadka”, ,,Bal Przebierańców”, ,,Dzień Mamy i Taty”, itp.

We wszystkich poczynaniach wspierają nas rodzice, a wspólnie podejmowane zadania wzbogacają pracę przedszkola, uświetniają imprezy i uroczystości.

Duże znaczenie ma dla nas współpraca ze środowiskiem lokalnym, m.in. sołtysem wsi Łuszczanów, czy też Ochotniczą Strażą Pożarną z Łuszczanowa.

Luty 2018
« Sty