Get Adobe Flash player
Kadrę przedszkola stanowią dobrze wykształconi, ambitni nauczyciele, zaangażowani w pracę z dziećmi i dla dzieci. W placówce zatrudniani są specjaliści zapewniający wszystkim podopiecznym fachową opiekę (logopeda, pedagog/psycholog). Wychowankowie mogą liczyć na wsparcie, a kadra pedagogiczna zapewnia podmiotowe traktowanie z dbałością o wszechstronny rozwój dziecka. Pedagodzy naszego przedszkola współpracują ze sobą, chętnie dzielą się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Pogodna atmosfera i życzliwi nauczyciele umiejętnie otaczają opieką wszystkie dzieci. Nauczyciele rozpoznają potrzeby i zainteresowania dzieci, umiejętnie prowadzą zajęcia, by w sposób atrakcyjny pobudzać ciekawość świata wśród swoich podopiecznych.  Konstruują bogate oferty zajęć i zabaw, są dobrze przygotowane merytorycznie i metodycznie. Poszukują innowacyjnych rozwiązań, pracują z pasją na bieżąco doskonaląc swoje umiejętności. Kadra ściśle współpracuje z rodzicami, uwzględniając ich potrzeby i oczekiwania. Rodzice są naszymi sojusznikami, a działania nasze są skoordynowane.
 
Agnieszka  Karpińska-  wychowawczyni dzieci  3-4- letnich, grupy  ,,Krasnali”.

IMG_0454

Tytuł licencjata zdobyła w  Wielkopolskiej Wyższej Szkole Społeczno –Ekonomicznej w Środzie Wielkopolskiej na wydziale Pedagogicznym, specjalność: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Obecnie uzupełnia swoje kwalifikacje na drugim roku studiów magisterskich na tej samej uczelni. Rozwija swoje umiejętności poprzez udział w różnych formach doskonalenia zawodowego. Ukończyła liczne  kursy, warsztaty i  szkolenia, m.in.:

-,,Opieka nad dzieckiem z cukrzycą”( organizator: Minister Zdrowia, Wielkopolski Urząd Wojewódzki oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu),

-,, Nauczyciele i rodzice- sprzymierzeńcy w edukacji i wychowaniu” ( wykłady prowadzone przez Panią  Dorotę  Zawadzką),

-z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej,

– z zajęć aktywizacyjnych ,,Asertywna komunikacja- jak mówić by być zrozumianym”,

-,,Coaching w pracy nauczyciela” (Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu),

-,, Ochrona Danych Osobowych”( BM format s. c. Halina Ryszkowska, Marcin Skotnicki)

-konferencja  Na dobry start w przygotowaniach do szkoły ,, Tropiciele- roczne przygotowanie przedszkolne”,

-,,Warsztaty psychospołeczne”,

-,,Rozwój dziecka młodszego za pomocą zabawy, ruchu, doświadczania i kreatywności”,

-konsultacje,, Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki”,

-,, Coaching w Edukacji- nowa jakość kształcenia i wychowania”.

Pani Agnieszka ceni sobie przyjazną i miła atmosferę. Podchodzi indywidualnie do każdego dziecka.

 

mgr Hanna Bierła –  wychowawczyni w grupie dzieci 5-letnich- „Pszczółek”

IMG_0653

Posiada pełne kwalifikacje do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Tytuł licencjata zdobyła  w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Warszawie na wydziale Pedagogicznym, specjalność: edukacja przedszkolna       i wczesnoszkolna-kształcenie zintegrowane. Studia magisterskie ukończyła na Uniwersytecie  im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu w zakresie : edukacji  wczesnoszkolnej  i arteterapii. Posiada uprawnienia I stopnia do prowadzenia zajęć ruchu rozwijającego wg W. Sherborne. Rozwija swoje umiejętności poprzez udział w różnych formach doskonalenia zawodowego. Ukończyła liczne kursy, szkolenia, warsztaty.

Kursy: „Kierownik wycieczek szkolnych”, Kurs programowy „Złota Godzina” w zakresie „Podstawowa pierwsza pomoc dla szkół oraz innych jednostek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych” obejmująca wykłady oraz ćwiczenia,

Szkolenia: „Nowa podstawa programowa”, „Sześciolatek w pierwszej klasie”, „Znaczenie prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej w zachowaniu zdrowia dzieci i młodzieży” w ramach Projektu PL0432 „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”, ,,Praca  z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” , „Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy”,  „Wspieranie rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym – indywidualizacja procesu wychowania i nauczania w grupie przedszkolnej” .

Warsztaty: „Zabawy twórcze w przedszkolu”, „Ozdoby wielkanocne” , „Wiosna inspiracją do prac plastycznych”,  „Wspomaganie rozwoju umysłowego oraz edukacja matematyczna – starszych przedszkolaków i małych uczniów”, „Gra w kolory – tańce, pląsy, zabawa z piosenką aktywizująca twórczość dziecka” , „Jak aktywizować uczniów i rozwijać twórcze myślenie” , „Wykorzystanie kart matematycznych w edukacji matematycznej”, „Kreatywni w przestrzeni”, „Na dobry start w przygotowaniu do szkoły –TROPICIELE roczne przygotowanie przedszkolne”, Konferencja metodyczna „Nauczyciele i rodzice – sprzymierzeńcy w edukacji i wychowaniu” (Wykłady prowadzone przez Panią Dorotę Zawadzką. Kalisz) „Żywiołowa podróż – warsztaty muzyczne” , „Analiza opinii i orzeczeń Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz dostosowanie wymagań edukacyjnych w praktyce” , „Zabawa jako forma nauki poprawnego mówienia- profilaktyka logopedyczna” ,„Kompleksowa diagnoza pedagogiczna dziecka/ucznia”, „Opieka nad dzieckiem z cukrzycą” , „Coaching w pracy nauczyciela” , „Ochrona danych osobowych”,  „Rozwój dziecka młodszego za pomocą zabawy, ruchu, doświadczania i kreatywności”, „Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki”. W swej pracy kieruje się dobrem dziecka. Dzieci cenią jej życzliwość, serdeczność i przyjaźń, jaką potrafi  je otaczać.

Magdalena Jankowiakpomoc nauczyciela w grupie dzieci 3-4- latków.

Bez tytułu

 

Jest studentką drugiego roku studiów licencjackich w Wielkopolskiej Wyższej Szkole Społeczno -Ekonomicznej w Środzie Wielkopolskiej   na kierunku pedagogika, specjalność  edukacja  wczesnoszkolna i przedszkolna.  Ukończyła szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz szkolenie o ochronie danych osobowych. Brała udział w szkoleniach i warsztatach m.in. z zakresu ,,Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki”, ,,Coaching w edukacji- nowa jakość kształcenia i wychowania”.

Praca z dziećmi dostarcza jej niezwykle dużo przyjemności  i radości, a obserwowanie ich rozwoju- satysfakcję. Ofiarowuje dzieciom serdeczność, zapewniając jednocześnie poczucie bezpieczeństwa.

 

mgr Katarzyna Garbaciak – nauczycielka religii.

W szkolnictwie pracuje 18 lat (jako katechetka). Jest absolwentką   Uniwersytetu  Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie- kierunek teologia, a także: Gnieźnieńskiej Wyższej Szkoły Milenium- studiowała Wychowanie Przedszkolne i  Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna. Ukończyła liczne kursy i szkolenia doskonalące z zakresu pedagogiki, psychologii, plastyki, etyki, religioznawstwa,  edukacji regionalnej, przyrodniczej, komunikacyjnej itp.  Jest także  Instruktorką Krajoznawstwa Regionu, oznaczona Srebrną Odznaką Zarządu PTTK w Warszawie  za  pracę z młodzieżą.

 

mgr ANNA KOPYTO – nauczycielka języka niemieckiego.

Zajęcia w przedszkolu prowadzi łącząc elementy metody bezpośredniej oraz programu stworzonego przez Goethe Institut do nauczania języka niemieckiego w przedszkolu i w edukacji wczesnoszkolnej. Posiada dyplom ukończenia wyższych studiów magisterskich na kierunku Filologia Germańska (Uniwersytet Wrocławski); Zusatzstudium DaF- Auslanderpedagogik (Uniwersytet Koblenz- Landau Niemcy) , a także:

– świadectwo ukończenia studiów podyplomowych na wydziale przyrodniczo-  matematycznym w Wyższej Szkole Humanistyczno-Przyrodniczej w Sandomierzu –kierunek matematyka w szkole

– Podyplomowe studia uzupełniające  „Wychowanie do życia w rodzinie” ,

–  Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne „Matematyka w szkole” ,

–  Zusatzstudium DaF – Ausländerpädagogik (Studia dodatkowe na kierunku Język Niemiecki jako Język Obcy

– Pedagogika Pracy z Cudzoziemcami) ,Uniwersytet Koblenz-Landau, Niemcy

W ramach  doskonalenia zawodowego ukończyła:

– Warsztaty dotyczące technologii informacyjnej w nauczaniu języka

niemieckiego „Kreative On-line Aufgaben im modernen Deutschunterricht”

– Międzynarodowe Seminarium dotyczące platform edukacyjnych oraz wykorzystywania nowoczesnych mediów

podczas zajęć lekcyjnych „Moderne Medien erweitern den Unterricht” Europafels, Włochy

–  Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

– Wprowadzenie elementów kultury w nauce języka niemieckiego

– ćwiczenia i formy pracy z dziećmi ,Goethe Instytut w Warszawie i ORE, Warszawa

– Warsztaty metodyczno-psychologiczne „Kapelusze lektora”

– Nauka gry na gitarze – klasa gitary akustycznej ,Ognisko Muzyczne w Jarocinie

– Szkolenie dla kierowników wycieczek szkolnych ,

–  Wczesnoszkolne nauczanie języka niemieckiego z wykorzystaniem materiałów „Deutsch mit Hans Hase” ,Goethe

Instytut w Warszawie i ORE, Warszawa

– Warsztaty Szkoleniowe „Handpuppen im Unterricht” Wrz.2011 („Pacynki na zajęciach”),Goethe Instytut w

Warszawie,

– Szkolenie z zakresu METODY BEZPOŚREDNIEJ w nauczaniu języka niemieckiego.

Pani Anna Kopyto jest także Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.

 

Logopeda: mgr Monika Szablewska

DSCF0329

2004r -Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej

2010r -Studia Podyplomowe: Logopedia

2012 r.-Studia Podyplomowe: Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna

2015r -Studia Podyplomowe: Oligofrenopedagogika

 

mgr Krystian Wawrocki – nauczyciel języka angielskiego, zajęć umuzykalniających z językiem angielskim

Jako nauczyciel pracuje osiem lat. Ukończył  Edukację Artystyczną w zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest  również absolwentem Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie prowadzi zajęcia umuzykalniające z językiem angielskim, uczy języka angielskiego, muzyki oraz gry na fortepianie. Ponadto ukończył kurs „Case Management” – praca z młodzieżą trudną.

Kategorie
Archiwum
Kalendarz wpisów
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
W sumie: 10552