Dziewczynki z grupy przedszkolnej klasy „0” w składzie: Wiktoria Pawlik, Lenka Oglaniec, Wioletta Nowak wzięły udział w Gminnym konkursie „Z Bajeczką pod rękę” organizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 2 „Bajeczka” w Zespole Szkół nr 4 w Jarocinie, w którym zajęły III miejsce. Celem konkursu było rozbudzanie u dzieci zainteresowania książką, jako źródłem wiedzy i przyjemności, dzielenie się swoją wiedzą na temat treści bajek i ich bohaterów, rozpoznawanie bajkowych bohaterów oraz znajomość tytułów bajek, stwarzanie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela, integracja społeczności lokalnej, współdziałanie w zespole, rozwijanie wartości moralnych, wrażliwości i empatii.
Zadania konkursowe polegały na: rozwiązywaniu zagadek, układaniu bajki wg kolejności zdarzeń, wskazywaniu różnic między obrazkami, wysłuchiwaniu fragmentu bajki i wskazywaniu błędu, układaniu nazwy bajki z pierwszych liter nazw osób, przedmiotów i zwierząt, dobieraniu rekwizytów do bajek, wykorzystaniu technologii informatycznej; ćwiczeniach sprawnościowych, labiryntach, znajomości języka angielskiego ( kolory, cyfry 1-10).
Dziewczynki wykazały się ogromną wiedzą. Gratulujemy!!!

Lipiec 2019
« Cze